Strona Główna · Download 27.05.2017 06:11:34
Nawigacja
Strona Główna
Informator szkolny
Download
Kontakt
Galeria
Szukaj
Bezpieczeństwo w sieci
Misja szkoły
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Najnowszy Użytkownik: Admin_R
Witamy
Witamy serdecznie na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Ks. Erharda Staniszewskiego
w Śliwicach


Dyrektor szkoły: mgr Grażyna Wilkowska, z-ca: mgr Ewa Orlikowska
Adres do korespondencji:
89-530 Śliwice, ul. Szkolna 9
tel.: (52) 3340026, e-mail: spsliwice@wp.pl
Nasze osiągnięcia w bieżącym roku

Nasi uczniowie osiągają sukcesy. Zdobywają nagrody i wyróżnienia, zajmują zaszczytne miejsca w wielu zawodach, konkursach, turniejach, czy przeglądach. Niniejsza Księga ma na celu prezentować ich osiągnięcia, które są efektem pracy uczniów i nauczycieli przy wielkim zaangażowaniu rodziców.
Pomoc dla schroniska w Starogardzie Gdańskkim

Wzorem lat ubiegłych niedawno odbywała się w naszej szkole loteria fantowa na rzecz bezdomnych zwierząt. Fanty darowali uczniowie klas IV - VI, a przygotowały ją i przeprowadziły uczennice klasy VI a pod opieką p. H. Soleckiej - Piesik. Każdy fant wart był złotówkę, a niektóre były nawet atrakcyjne. Loteria cieszyła się wielkim zainteresowaniem, bo praktycznie wszystkie fanty znalazły swych nabywców. Dochód z loterii w wysokości 280 złotych został przekazany do Schroniska dla Zwierząt w Starogardzie Gdańskim, bo właśnie tam obecnie trafiają bezdomne zwierzęta wyłapywane na terenie naszej gminy. Cieszymy się, że chociaż trochę możemy pomóc porzuconym zwierzakom. Wszystkim uczniom zaangażowanym w zorganizowanie tej akcji (ofiarodawcom, kupującym i sprzedającym fanty) składamy serdeczne podziękowania
Wycieczka klas czwartych

12 maja odbyła się wycieczka klas czwartych.
W programie wycieczki był spektakl w Teatrze Miniatura w Gdańsku "Bajki Robotów" oraz Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.
To był niezapomniany i pełen wrażeń dzień.
Wycieczkę zorganizowały panie: Magdalena Mechlińska i Katarzyna Mazurkiewicz.
Konkurs przyrodniczy"Przyroda wokół nas" w Tucholi
27 kwietnia w Tucholi odbył się konkurs przyrodniczy"Przyroda wokół nas" organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola dla uczniów szkół powiatu tucholskiego i chojnickiego. Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły:
- w kategorii klas I- IV SP uczniowie:
1) Dominik Szreiber, Paweł Kozielecki i Łukasz Belicki - klasa IV
2) Marta Janicka, Natalia Dubiela i Karol Kiełbratowski - klasa IV
- w kategorii klas V-VI SP i klas I - III gimnazja uczniowie:
1) Dominika Stosik, Marta Andrearczyk i Kamil Matern - klasa V
2)Maciej Krajewski, Kacper Galiński i Łukasz Belke- klasa V
Zasadą tego konkursu jest to, że do finału klasyfikują się tylko 4 zespoły w każdej kategorii wiekowej.
W tym roku w kategorii młodszej startowało piętnaście zespołów. Zespół: Dominik, Paweł i Łukasz zajął 5 miejsce (zdobył 1 pkt za mało), a Marta, Natalia i Karol - miejsce 7 ( za mało o 2 pkt)
W kategorii starszej startowało 36 zespołów. Zespół: Dominika, Marta i Kamil zajął także 5 miejsce ( również zdobył 1 pkt za mało). Ostatni zespół też nie uzyskał złego wyniku.
Szkoda, że tak niewiele brakowało, a byłby finał aż dla trzech zespołów. Gratulujemy jednak dużej wiedzy o przyrodzie regionu wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Wiosenne potyczki klas I - III
Konstytucja Trzeciego Maja w klasach I - III

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowali uczniowie klas III c i III d. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.
Na koniec podsumowane zostały konkursy: kaligraficzny, matematyczny i ortograficzny.
Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja klas IV - VI

Dzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele progresywnych wówczas tez, m.in. zrównano mieszczan i szlachtę, zapewniono ochronę chłopom, swobodę wyznania, powołano dwuizbowy parlament i zniesiono liberum veto.

Apel przygotowała klasa VIb pod kierunkiem pani Hanny Mindryckiej oraz zespół Wokalin pod kierunkiem pana Romana Mechlińskiego.
Na koniec odbyło się podsumowanie konkursów i zawodów sportowych.
Lekcja przyrody w terenie

W dniu 27 kwietnia 2017 uczniowie klas czwartych oraz uczestnicy kółka przyrodniczego z klas piątych uczestniczyli we wspaniałej lekcji przyrody w terenie, która odbyła się na terenie Nadleśnictwa Trzebciny z inicjatywy p. H. Soleckiej - Piesik. Pierwszym punktem była obserwacja z punktu widokowego obszaru poklęskowego po przejściu tornado. Tam mali przyrodnicy przekonali się o ogromie zniszczeń spowodowanych huraganem oraz utwierdzili się w przekonaniu, że leśnicy włożyli ogrom pracy w przywracaniu tego terenu do stanu użytecznego.Niektórych z nas zaskoczyła liczba posadzonych różnorodnych drzew i krzewów.
Ścieżka dydaktyczna "Wypalanki" to drugi punkt naszego wyjazdu. Tu zostaliśmy podzieleni na cztery grupy. Każda grupa otrzymała przewodnika- opiekuna leśnika. W trasę wychodziliśmy kolejno. Okazało się, że wiedzę o lesie mieliśmy zdobywać poprzez zabawę. Szukać zatem musieliśmy ukrytych kopert z zadaniami. Zadania do rozwiązania wcale nie były łatwe. Musieliśmy wykazywać się wiedzą wykraczającą często poza treści programowe właściwe dla naszego poziomu nauczania.
Po przejściu całej trasy ścieżki dydaktycznej, zapoznaniu się z tablicami informacyjnymi oraz rozwiązaniu zadań czekała na nas niespodzianka przy ognisku. Miło było się przy nim ogrzać i odpocząć po trudach wędrówki piekąc przy tym kiełbaski, a często także świeże bułeczki.Na koniec nasi leśni opiekunowie podsumowali nasze zmagania z zadaniami przyrodniczymi. Okazało się, że można było uzyskać razem 103 punkty. Ile zdobyliśmy? Od 73 do 93 punktów, czyli ogólnie dobrze. Za trud włożony w przygotowanie tak ciekawych zajęć w lesie, za niespodziankę - ognisko z kiełbaskami,za nagrody dla każdego ucznia składamy Nadleśnictwu w Trzebcinach serdeczne podziękowania. Podziękowania należą się także opiekunom uczniów- p. M. Mechlińskiej oraz rodzicom uczniów - p. Wiesławie Bąk i pani Magdalenie Marchlewskiej. Sądzimy, że taka lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci uczestnikom zajęć.

„Małą Ojczyzną mą nasze Bory są”

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego
„Małą Ojczyzną mą nasze Bory są”

odbyła się w naszej szkole 20 kwietnia 2017r. Konkurs ten zorganizowały i przeprowadziły panie Halina Solecka-Piesik, Magdalena Mechlińska przy pomocy pani Renaty Szynderłaty.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV i V ze szkół z Bysławia, Śliwic i Szkoły Podstawowej nr 5 z Tucholi.
Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne oraz przyrodniczo – regionalne.
Z zadań regionalnych musieli wykazać się wiedzą np. na temat wielkości powierzchni gmin powiatu tucholskiego, ich stopnia lesistości, znajdujących się tu osobliwości przyrodniczych i turystycznych oraz wiosek tematycznych. W zadaniach przyrodniczych zmagali się z rozpoznawaniem roślin runa leśnego i wysokich drzew, grzybów i ptaków..
Najlepiej test matematyczny rozwiązała Szkoła Podstawowa z Bysławia, natomiast w kategorii zadania przyrodnicze, najlepiej wypadła – SP Śliwice.
Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce – SP Bysław
II miejsce – SP nr 5 z Tucholi
III miejsce – SP Śliwice
Dziękujemy za udział w pracach komisji konkursowej: panu Zenonowi Dejnowskiemu z Nadleśnictwa Woziwoda oraz pani Sylwii Lawrenz z Nadleśnictwa Trzebciny. Dziękujemy opiekunom i uczniom za udział w konkursie.
Gratulujemy uzyskanych wyników!
BRD 2017 - ETAP GMINNY

W piątek 7 kwietnia 2017r. w naszej szkole spotkały się drużyny ze szkół na etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Turniej przebiegał w trzech etapach:
1) testy o ruchu drogowym, skrzyżowania, w międzyczasie przerwa na drożdżówkę i soczek,
2) pierwsza pomoc przedmedyczna przeprowadzona przez ratownika - pana Remigiusza Lemke,
3) miasteczko ruchu drogowego,
4) tor przeszkód.
Drużyną zwycięską była ta, która zdobyła najmniejszą liczbę punktów w całym turnieju.
Walka, jak co roku była bardzo wyrównana. Najwięcej emocji było podczas toru przeszkód.
Tym razem drużynowo najlepsi okazali się uczniowie szkoły podstawowej z Lińska.
Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gaca, Ewa Śpica, Maciej Krajewski, Maciej Wilkowski.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za sportową rywalizację a opiekunom, osobom z obsługi i panu ratownikowi za pomoc w realizacji turnieju.
Czerwony Kapturek w języku angielskim

W dniu 6 kwietnia 2017 roku odbyło się przedstawienie bajki pt. „Czerwony Kapturek” w języku angielskim – „Little Red Riding Hood”.
Przedstawienie przygotowała p. Hanna Mindrycka wraz z uczniami klasy IIIc i VIb.
Uczniowie w ciekawy sposób pokazali historię Czerwonego Kapturka, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci naszej szkoły.
Po przedstawieniu odbyła się krótka lekcja j. angielskiego – utrwalenie poznanego słownictwa. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie.
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZHP
BIP
Portal edukacyjny robotyki
Plan zajęć
Wymiana polsko-niemiecka
Przedszkolaki